U toku druga faza izgradnje trotoara uz magistralnu cestu u Ćoralićima
Radilište je posjetio i gradonačelnik Cazina mr. Nermin Ogrešević. ?"Inzistirali smo na tome da se na području ove mjesne zajednice uradi što više kvalitetnih trotoara s obzirom da je ovo raskrsnica i regionalnih i magistralnih puteva, a uz to i vrlo naseljeno i u svakom pogledu prometno područje. Drago nam je da su radovi nastavljeni i da se postavlja i novih 500 metara trotoara jer svaki sličan projekat predstavlja novi iskorak u ostvarivanju bolje sigurnosti svih učesnika u saobraćaju odnosno naših građana", istaknuo je.
Po riječima izvršnog direktora za tehničke poslove u JP Ceste Federacije Dede Pjanića, izgradnja pješačkih staza na ovom području je najmanje što se može učiniti s obzirom na svakodnevnu frekvenciju saobraćaja na ovom području. On je naglasio da je vrijednost radova 125.000 KM, a da je za narednu godinu planirana i tre?a faza radova koja će obuhvatiti područje do Džehveruše.
Najveći značaj ovog projekta shvataju upravo mještani Ćoralića. ?"Nedostatak trotoara uz cestu je naš višegodišnji problem i vrlo smo zadovoljni da se on rješava pa makar i ovako u fazama. Raduje nas i to što će trenutni radovi biti okončani do kraja augusta i što će početak nove školske godine, kada je i kretanje pješaka uz cestu znatno veće, olakšati svima", rekao je Zuhad Por?i?, povjerenik MZ Ćoralići.



