Skip to main content

Cazinska dijaspora - mapiranje Javni poziv dijaspora invest

OBAVJEST Poziv vlasnicima poljoprivrednog zemljišta

Shodno prednje navedenim zakonskim odredbama, vlasnici poljoprivrednog zemljišta dužni su poljoprivredno zemljište koristiti i obra?ivati na način koji najviše odgovara prirodnim osobinama zemljišta i postojećim privredno - ekonomskim i agrotehničkim uslovima te poljoprivrednu proizvodnju prilagoditi ekološkim standardima i standardima za zemljište.

Ako vlasnik poljoprivrednog zemljišta nije u mogućnosti koristiti poljoprivredno zemljište u skladu s navedenim zakonskim odredbama, dužan je osigurati njegovo korištenje davanjem zemljišta u zakup ili na drugi način.

Međutim, ukoliko vlasnik poljoprivrednog zemljišta ne može osigurati korištenje poljoprivrednog zemljišta u skladu s navedenim dužan je obavjestiti /općinsku/gradsku službu za poslove poljoprivrede o parcelama koje nije u mogućnosti koristiti do 31.03. tekuće godine, a za koju će se utvrditi taksa.

Ako vlasnik ne obavjesti općinsku/gradsku službu o navedenom u smislu  navedenog zakona, plaća taksu/pristojbu za neobra?eno obradivo poljoprivredno zemljište za tekuću godinu prema zakonom određenim taksama.

O svemu navedenom možete se informisati u  Službi za poljoprivredu Grada Cazina.